Růženín

28.05.2023

Růženín SiO2 Kámen lásky

Léčivé vlastnosti

Růženín je často označován jako "kámen lásky" kvůli silným vibracím lásky, radosti, přijetí a emocionálního léčení. Je velmi užitečné pro věřící, když se používá v domácnosti k léčení vztahů a přinášení jednoty. Působí na srdeční, vyšší srdeční a brzlíkovou čakru a při pravidelném používání zlepšuje všechny aspekty života.

Informace obsažené v této části jsou metafyzické povahy. Krystaly by neměly být používány jako náhrada lékařského ošetření.

Jak vybrat

Nebroušený růžový křemen je velmi levný, díky čemuž je řez jedním z nejdůležitějších determinantů hodnoty. Mezi broušenými drahokamy jsou průhlednější a sytější vzorky vzácnější a dražší. Asterismus, hvězdný efekt vytvořený inkluzemi, je atraktivní charakteristikou, která obecně zvyšuje hodnotu vzorku. Vizuálně má autentický růžový křemen obvykle malé nedokonalosti, jako jsou mírné odchylky ve zbarvení, ale neměl by obsahovat bubliny. Vzorky, které mají jednotné zbarvení a neprůhlednost, zejména pokud jsou jasně zbarvené, mohou být padělky. K určení pravosti lze použít tvrdost a specifickou hmotnost.

Použití

Stejně jako u jiných atraktivních forem křemene se růženín většinou používá jako ozdobný krystal, fasetovaný kámen a lapidárium. Růžnín je jedním z nejoblíbenějších drahokamů na světě, protože je atraktivní, dobře se s ním pracuje, je široce dostupný a levný. Používá se k vytváření tromlovaných kamenů, korálků a kabošonů.

Obrázek z pixabay