Minerály

Text k minerálům je použit z aplikace Rock Identifier a jiné.

Ametyst

28.05.2023

Podle řecké mytologie byla nymfa jménem Amethystos přeměněna na kámen, který je nyní známý jako ametyst. Řekové běžně drtí kámen a dávají ho do vína, aby zabránili intoxikaci. Známý jako symbol Krista, ale také s bohatstvím a mocí, byl dlouhou dobu upřednostňován výhradně královskou rodinou. Ametyst je únorový kámen.

Labradorit

28.05.2023

Labradorit (Ca, Na)[Al(Al, Si)Si2O8 Magie

Obsidián

28.05.2023

Obsidián je považován za ochranný kámen, který chrání před negativitou s vlastnostmi posilujícími pravdu. Říká se, že přináší jasnost do mysli, vytahuje duševní stres a napětí, které někdy vede ke zmatku. Můžete jej nosit s sebou, abyste pomohli odvrátit negativní síly nebo uchovali kámen ve svém domě, kanceláři nebo kdekoli, kde potřebujete...

Růženín

28.05.2023

Růženín je často označován jako "kámen lásky" kvůli silným vibracím lásky, radosti, přijetí a emocionálního léčení. Je velmi užitečné pro věřící, když se používá v domácnosti k léčení vztahů a přinášení jednoty. Působí na srdeční, vyšší srdeční a brzlíkovou čakru a při pravidelném používání zlepšuje všechny aspekty života.

Rutil

28.05.2023

Rutil je považován za silný léčivý kámen. Působí na všechny čakry, každou z nich vyrovnává a aktivuje. Říká se, že odstraňuje negativní síly a naplňuje tělo pozitivní energií. Věří se, že může zlepšit mentální jasnost a přinést větší úspěchy.

Záhněda

28.05.2023

Kouřový křemen symbolizuje stabilitu, rovnováhu a celkovou pohodu a říká se, že je to vynikající kámen pro uzemnění. Tento typ křemene má pověst pro detoxikaci těla a jeho ochranu před zářením a negativní energií. Předpokládá se, že podporuje kořenovou čakru. Dá se použít jako šperk, ale i jako dekorace do domácnosti či kanceláře.

Krystal

28.05.2023

Spojení čistého krystalu s korunní čakrou znamená, že může mít významný vliv na mozek. Říká se, že odemyká psychické schopnosti, zvyšuje koncentraci a uvolňuje ztracené vzpomínky. Věří se, že čistý křemen spojuje všechny čakry a podporuje očistu duše. Fyzicky se věří, že povzbuzuje imunitní systém a metabolismus, což by mohlo být skvělé pro...