Rutil

28.05.2023

Rutil TiO2 Léčivý kámen

Léčivé vlastnosti

Rutil je považován za silný léčivý kámen. Působí na všechny čakry, každou z nich vyrovnává a aktivuje. Říká se, že odstraňuje negativní síly a naplňuje tělo pozitivní energií. Věří se, že může zlepšit mentální jasnost a přinést větší úspěchy.

Informace obsažené v této části jsou metafyzické povahy. Krystaly by neměly být používány jako náhrada lékařského ošetření.

Použití

Rutil se běžně používá k vytvoření bílého pigmentu, který lze poté použít v barvách nebo keramických glazurách. Je to také ruda pro kovový titan, který se používá různými způsoby, včetně šperků, kovových protetik, nůžek a chirurgických nástrojů. Křemen s rutilovými inkluzemi je oblíbeným drahokamem.

Rutil v krystalu, léčení

Léčivé vlastnosti

Rutil v křemeni je mocný kámen, o kterém se věří, že poskytuje léčení mysli, těla a ducha. Pomáhá přeměnit negativní energii na pozitivní a vyrovná všechny čakry. Při použití během meditace může věřícímu pomoci odhalit jejich vlastní psychické dary. Při správném použití prý projevuje nejhlubší životní touhy.

Informace obsažené v této části jsou metafyzické povahy. Krystaly by neměly být používány jako náhrada lékařského ošetření.

Jak vybrat

Při výběru rutilovaného křemene je nejdůležitějším faktorem atraktivita rutilových inkluzí, přičemž obecně jsou preferovány rovnoměrně rozptýlené vzory. Jasně zlatohnědý rutil je cennější než rutil měděný nebo hnědý. Rutil, který je zcela obalený křemenem, je obvykle cennější. Falešný rutilovaný křemen je často snadno rozpoznatelný, protože často obsahuje vzduchové bubliny a zobrazuje dokonale rovnoměrné zbarvení a inkluze.