Obsidián

28.05.2023

Obsidián SiO2 Ochrana

Léčivé vlastnosti

Obsidián je považován za ochranný kámen, který chrání před negativitou s vlastnostmi posilujícími pravdu. Říká se, že přináší jasnost do mysli, vytahuje duševní stres a napětí, které někdy vede ke zmatku. Můžete jej nosit s sebou, abyste pomohli odvrátit negativní síly nebo uchovali kámen ve svém domě, kanceláři nebo kdekoli, kde potřebujete ochrannou energii.

Informace obsažené v této části jsou metafyzické povahy. Krystaly by neměly být používány jako náhrada lékařského ošetření.

Význam

Obsidián pochází z doby kamenné, kdy se používal k vyřezávání kopí a hrotů šípů. Starověké mayské a aztécké civilizace dlouho věřily, že kámen má magickou moc a umožní jim komunikovat s duchovní říší. Mayští proroci jej používali k předpovídání budoucnosti. Často se používal k vyřezávání amuletů a zdobení hrobů.

Jak vybrat

Při nákupu obsidiánu jsou určujícími faktory karátová hmotnost, střih a umění. Barva může být také v některých případech určujícím faktorem, například u duhového obsidiánu. K napodobení obsidiánu je použito sklo. Autentický obsidián má často inkluze, které lze rozlišit při zvětšení. Autentické vzorky budou také vykazovat magnetismus, když jsou vystaveny ručnímu magnetu.

Použití

Starověké civilizace hojně využívaly obsidián při výrobě nástrojů, protože jej lze řezat na extrémně ostré čepele. Obsidián se také běžně používá jako drahokam nebo větší kusy mohou být vyřezány jako socha pro dekorativní účely.