Larvikit

28.05.2023

Larvikit (Na,K)AlSi3O8 Ochrana 

Léčivé vlastnosti

Larvikit je považován za ochranný kámen. Říká se, že jeho nošení jako amulet odhání negativní energie. Jeho vztah s kořenovou čakrou a jeho intenzivní spojení s přírodou znamená, že larvikit pomáhá uzemňovat tělo. Věří se, že tento kámen vyvolává vnitřní vize a zvyšuje psychické schopnosti. Larvikit může učit trpělivosti a přináší nové možnosti.

Informace obsažené v této části jsou metafyzické povahy. Krystaly by neměly být používány jako náhrada lékařského ošetření.

Použití

Larvikit je neobvyklá forma živce, která díky svému nápadnému vzhledu získává komerční hodnotu. Larvikit se skládá z velkých černých a šedých krystalů, které jako by se třpytily, když odrážely světlo. Používá se ve stavebnictví na předměty, jako jsou pracovní desky, a vyrábí se také do šperků a ozdobných krystalů.

Jiný internetový zdroj píše:

Larvikit je ochranný a uzemňovací kámen. Očišťuje jemnohmotná těla a usnadňuje silné spojení s energiemi Země, pomáhá spojit se s duchy přírody. Larvikit stimuluje vnitřní vize a zlepšuje naše psychické schopnosti. Umožňuje nám vidět minulost, poskytuje jasnost vizím vzpomínek na minulý život. Larvikit dokáže zneškodnit a zrušit kouzla, která již nejsou žádoucí. Odpuzuje negativní energii. Larvikit zvyšuje naši jistotu v síle vlastního intelektu, podněcuje kreativitu a výměnu moudrosti. Larvikit nám pomáhá vidět sami sebe očima našeho vyššího já. Larvikite učí trpělivosti a může podpořit, když je vyžadováno dokončení a uzavření cíle.
Larvikit pomáhá mozku snadněji přijímat nové informace. Vytváří nové cesty pro poznání a může nám otevřít nové dveře. Larvikit nám může pomoci lépe se přizpůsobit situacím.
Larvikit může pomoci s poruchami učení. Může být použit k léčbě kožních onemocnění a zvyšuje vitalitu a mladistvost. Larvikit pomáhá při rekonvalescenci mrtvice a napomáhá funkci mozku. Čistí a pročistí tělesnou tkáň, harmonizuje látkovou výměnu a pomáhá při detoxikaci svalů. Larvikit uklidňuje nervy a ochlazuje a snižuje krevní tlak.

Zdroj: Informace jsou napsány Caryl a patří Charms of Light. (www.charmsoflight.com)