Labradorit

28.05.2023

Labradorit (Ca, Na)[Al(Al, Si)Si2O8 Magie

Léčivé vlastnosti

Věří se, že labradorit má magickou moc, kterou lze použít k ovlivnění pozitivních změn v životě člověka. Má vysokou úroveň energie, o které mnozí říkají, že funguje velmi rychle. Při použití na krční, korunní a třetí oko může kámen zlepšit psychické nebo duchovní schopnosti.

Informace obsažené v této části jsou metafyzické povahy. Krystaly by neměly být používány jako náhrada lékařského ošetření.

Podle legendy spatřil statečný innuitský válečník polární záři (Aurora Borealis) uvězněnou ve skalách. Tím, že kopím narazil do kamenů, osvobodil část světel. Tou skálou byl labradorit, který podle víry Inuitů stále drží světlo z polární záře.

Jak vybrat

Opacita je důležitá při výběru labradoritu, protože ovlivní vnitřní odrazy (labradorescence) drahokamu. Za nejcennější se považuje červená, zelená nebo kombinace těchto barev. Nejběžnější jsou zlaté nebo šampaňské barvy. Velikost je pro stanovení ceny méně důležitá než neprůhlednost a zbarvení. Autentický labradorit lze zahřát nebo rozptýlit, aby byly barvy atraktivnější. Autentické vzorky se budou barevně lišit v závislosti na úhlu pohledu, zatímco padělky zůstanou konzistentně barevné z jakéhokoli úhlu.

Z mých osobních zkušeností můžu s určitosti říct,že labradorit hodně pomáha tlumit menstruační bolesti priložením na několik hodin na podbříško. Daniela Popiková