Krystal

28.05.2023

Čírí krystal SiO2 Očista duše

Léčivé vlastnosti

Spojení čistého krystalu s korunní čakrou znamená, že může mít významný vliv na mozek. Říká se, že odemyká psychické schopnosti, zvyšuje koncentraci a uvolňuje ztracené vzpomínky. Věří se, že čistý křemen spojuje všechny čakry a podporuje očistu duše. Fyzicky se věří, že povzbuzuje imunitní systém a metabolismus, což by mohlo být skvělé pro každého, kdo chce zhubnout!

Informace jsou metafyzické povahy. Krystaly by neměly být používány jako náhrada lékařského ošetření.

Typy

Mezi běžné barevné odrůdy patří citrín, růženín, ametyst, záhněda, mléčný křemen a další. Tyto barevné diferenciace vznikají z přítomnosti nečistot, které mění molekulární orbitaly, což způsobuje, že ve viditelném spektru dochází k některým elektronickým přechodům způsobujícím barvy. Polymorfy křemene zahrnují: α-křemen (nízký), β-křemen, tridymit, moganit, cristobalit, coezit a stishovit.

Použití

Křemen patří mezi minerály s nejrozmanitějším využitím. Čirý křemen má stejné fyzikální vlastnosti jako běžný křemen, což znamená, že jej lze využít stejným způsobem. Jeho výrazné optické vlastnosti mu však daly řadu speciálních použití, jako je výroba čoček a hranolů. Čirý křemen se jako okrasná hornina používá jako drahokam a také k výrobě vyřezávaného "křišťálového" skla – i když je dnes z velké části nahrazen běžným průmyslovým sklem a plastem.