Ametyst

28.05.2023

Ametist SiO2 Léčivý kámen


Význam

Podle řecké mytologie byla nymfa jménem Amethystos přeměněna na kámen, který je nyní známý jako ametyst. Řekové běžně drtí kámen a dávají ho do vína, aby zabránili intoxikaci. Známý jako symbol Krista, ale také s bohatstvím a mocí, byl dlouhou dobu upřednostňován výhradně královskou rodinou. Ametyst je únorový kámen.

Ametyst je považován za mocný kámen, který dokáže léčit duchovní a emocionální tělo. Jeho pozitivní energetické síly odstraňují negativní energii, aby potenciálně zajistily lepší celkové zdraví. Uchovávejte jej v ložnici, aby navodil klidnější spánek. Může být použit v domácnosti k povzbuzení harmonie a jednoty mezi těmi, kteří přebývají uvnitř.

Informace obsažené v této části jsou metafyzické povahy. Krystaly by neměly být používány jako náhrada lékařského ošetření.

Použití

Ametyst je jednou z nejoblíbenějších forem křemene pro okrasné použití. Je považován za polodrahokam. Ve starověku byl ametyst jedním z nejoblíbenějších minerálů pro výrobu drahokamů rytých z hloubky. Dnes zůstává velmi populární jako okrasný krystal, fasetovaný kámen a lapidární kámen – zejména ve výrobě šperků.